Firma Iskraemeco podpisała 5-letni kontrakt z zakładami wodociągowymi w Kranj
Firma Iskraemeco z przyjemnością informuje, iż zawarła z zakładami wodociągowymi w Kranj 5-letni kontrakt na dostawę 22 000 inteligentnych urządzeń do zdalnego odczytu wodomierzy za pomocą modułów komunikacyjnych (wM-Bus, LoRaWAN oraz NB-IoT).
Podstawowe informacje

KLIENT: ZAKŁADAMI WODOCIĄGOWYMI W KRANJ

PRODUKTY: DOSTAWĘ 22 000 INTELIGENTNYCH URZĄDZEŃ DO ZDALNEGO ODCZYTU WODOMIERZY

KOMUNIKACJA: wM-Bus, LoRaWAN oraz NB-IoT

RAMY CZASOWE: 2021–2026

Zakłady wodociągowe w Kranj zrobiły za sprawą wprowadzenia nowego systemu pomiaru wody istotny krok naprzód – jest to bowiem jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań Smart Water w regionie. 

Projekt przyczyni się do poprawy obecnej infrastruktury wodnej i systemu dostaw, pomagając ograniczyć koszty i zwiększając dokładność pomiarów.

Rozwiązanie Smart Water firmy Iskraemeco pozwala przyspieszyć wdrażanie wydajnych systemów zarządzania zasobami wodnymi, polepszyć doświadczenia klienta, oraz usprawnić działania operacyjne.

W celu umożliwienia zdalnych odczytów, wykorzystywane będą następujące technologie wodomierzy i technologie komunikacyjne: 

  • Typy liczników Smart Water: wolumetryczne, Woltmann, oraz przepływomierze ultradźwiękowe
  • Stała komunikacja: NB-IoT oraz LoRaWAN
  • Komunikacja z urządzeniami przenośnymi i w pojazdach: wM-BUS 868 MHz OMS

Oprócz liczników Smart Water z modułami komunikacyjnymi firma Iskraemeco zaproponowała nowoczesne, kompleksowe rozwiązanie w zakresie oprogramowania SaaS dla stanowisk stacjonarnych oraz przenośnych i na pojazdach. Wyróżnia się ono zaawansowaną funkcją raportowania, a także przyjaznymi dla użytkownika analizami i wyświetlaczami danych .

Projekt stanowić będzie wzór dla innych inicjatyw w zakresie poprawy infrastruktury wodnej w całym regionie, to doskonały przykład współpracy pomiędzy lokalnym biznesem i dostawcami mediów.